Aparat na zęby – dlaczego nie wolno lekceważyć wad zgryzu?

Uśmiech jest naszą wizytówką, a gdy pozostawia wiele do życzenia, tracimy pewność siebie. Nie możemy ukryć zębów podczas mówienia, jedzenia, śmiania się. Nie zaprzestaniemy całkowitego uśmiechania się, gdy ktoś opowie dowcip. Mając jednak świadomość, że jesteśmy (nie)szczęśliwymi posiadaczami krzywych zębów, jakiejkolwiek wady zgryzu, popadamy w niemałe kompleksy. Estetyka to jednak tylko jeden z powodów, dla którego warto rozważyć aparat na zęby.

 

Na narząd żucia składają się zęby, kości, mięśnie, nerwy, naczynia krwionośne, a także tkanki miękkie. Dzięki temu narządowi nie tylko możemy jeść, rozdrabniać pokarmy, ale i ma on wpływ na poprawną mowę. Każda z wad zgryzu może sprawić, że poza pogorszoną estetyką, zaczniemy mieć problemy z właściwą higieną jamy ustnej, spożywaniem posiłków, a także prawidłową wymową.

Nieleczone wady zgryzu są tak samo groźne dla dzieci, jak i dla dorosłych, dlatego jest nie tyle pomysłem na wymarzony uśmiech, co w dużej mierze kwestią dbałości o zdrowie. U najmłodszych wady zgryzu z czasem mogą się pogłębiać. Niechcianymi efektami są wady wymowy, brak miejsca na zęby stałe, pogorszony wygląd twarzy, a do tego w starszym wieku, mniejsze możliwości leczenia. U dorosłych zaś szybciej dochodzi do rozwoju chorób zębów, dziąseł i całej jamy ustnej, ze względu na niemożność zachowania właściwej higieny. Mogą pojawiać się bóle stawów skroniowo-żuchwowych i również niekorzystnie zmienia się wygląd twarzy. Trudno ominąć konsekwencje w postaci powikłań ogólnoustrojowych. Aparat na zęby to sposób, by zapobiegać tak wielu negatywnym skutkom.

Efektywne leczenie wymaga czasu, cierpliwości i trzymania się wskazań lekarskich, ale to inwestycja zarówno w piękny, jak i zdrowy uśmiech. Aparat na zęby dostosowany do potrzeb każdego pacjenta, jest w stanie zaoferować klinika DentalSand z siedzibą w Gdyni. Oferta, którą można znaleźć na stronie , to nie tylko leczenie ortodontyczne, ale i innego rodzaju zabiegi wykonywane w obrębie jamy ustnej. Każdorazowo z zastosowaniem sprzętu medycznego najwyższej klasy.

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*