Choroba wrzodowa

Nerwica żołądka to powszechna dolegliwość, która dotyczy coraz większej grupy osób. Ma ona swoje źródło w napięciach nerwowych powodujących nadpobudliwość. Wówczas unerwiony narząd jakim jest właśnie żołądek, reaguje różnego rodzaju zaburzeniami na takie bodźce.

Objawami nerwicy żołądka są: niestrawność, bóle brzucha, rozdrażnienie, zmienny nastrój, nadmierna potliwość, zaparcia, biegunki, nudności, zaburzenia snu. Wszystko to zwykle pojawia się na wskutek stresujących sytuacji, np. przed trudnym egzamin, ważnym spotkaniu w pracy itp. Są to dolegliwości, które powodują przede wszystkim dyskomfort, są uciążliwe. Dlatego też po zdiagnozowaniu nerwicy warto zastosować kuracje ziołową, która nie będzie obciążać żołądka tak jak środki farmakologiczne. Jednakże taka kuracja przyniesie skutek tylko wtedy, gdy będzie trwała od 4 do 6 tygodni. Najlepszym momentem do przeprowadzenia takiej ziołowej kuracji jest czas, kiedy będziemy mogli się zrelaksować i zapomnieć o codziennych problemach, czyli np. podczas urlopu.

Niektórzy jednak dość sceptycznie podchodzą do leczenia ziołami, wówczas zatem można zastosować leczenie farmakologiczne, jednak koniecznie musi się ono odbywać pod stałą kontrolą neurologa. Osoba cierpiąca na nerwicę żołądka w takim wypadku zwykle przyjmuje środki uspokajające, których zadaniem jest blokowanie przewodzenia impulsów nerwowych. Tego typu leków nie można jednak stosować zbyt długo. W leczeniu nerwicy żołądka często stosuje się również psychoterapię, podczas której uczy się pacjentów, jak rodzić sobie w sytuacjach stresowych. Schorzenia takiego nie warto lekceważyć, ponieważ nieleczona nerwica żołądka doprowadzić może do choroby wrzodowej, a z kolei ta nieleczona może przyczynić się do rozwoju nowotworu.

Wiele osób jest zwolennikami naturalnych środków, które wspomagają leczenie czy to nerwicy żołądka czy wrzodów żołądka. Oczywiście takie metody mają swoje liczne zalety, jednakże nim każdą dolegliwość należy skonsultować z lekarzem, który podpowie jaki jest najlepszy sposób leczenie i czym można, a czym nie powinno się go wspomagać. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku nerwicy żołądka.

Informacje:

slimica allegro I depresin sklad I apetistin tabletki I varicolen gdzie kupić

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*