Czy można jeść przed snem mając cukrzycę?

jak wygrać z cukrzycą

Chorując na cukrzycę pojawia się kłopot z przygotowaniem posiłków czy zakupem odpowiednich składników. Co do zasady większość zaleceń co do diety w chorobie jest zgodne z zasadami prawidłowego odżywiania, co znacznie ułatwia prowadzenie gospodarstwa domowego z członkiem chorym na cukrzycę. Do podstawowych wytycznych diety cukrzycowej zalicza się wprowadzenie produktów zbożowych, picie mleka lub jego przetworów czy ograniczanie jedzenia mięsa. W diecie cukrzycowej należy wyeliminować alkohol i słodycze, a w ich miejsce wprowadzić owoce i warzywa. W diecie cukrzyka istotne jest picie odpowiedniej ilości płynów oraz codzienna aktywność fizyczna. Ważnym pytaniem dla osoby chorującej na cukrzycę jest: co zjeść na kolację?
W trakcie snu cukrzyk nie ma możliwości dostosowywania odżywiania do zmian poziomu cukru we krwi i dlatego też cukrzyk powinien zjeść najlepiej bezpośrednio przed snem, co powinno zapewnić wystarczającą ilość cukru aż do pobudki i śniadania. W ramach diety cukrzycowej chory powinien spożywać dziennie 4 lub 5 posiłków, a kolacja musi stanowić około 25% dziennego zapotrzebowania energetycznego. Jednakże kolacja nie musi być obfita, gdyż nawet sałatka owocowa spełni wszelkie wymagania lub risotto z warzywami czy omlet z ziemniakami. W diecie cukrzyka powinny znaleźć się także substancje zapobiegające miażdżycy, która często pojawia się przy tej chorobie. Chory może też ułatwić sobie włączając do diety suplement, który wzmocni ścianki żył i zapobiegnie tworzeniu się blaszek miażdżycowych jak np. ravestin. W preparacie ravestin skład jest całkowicie naturalny, bez sztucznych dodatków. W przypadku preparatu ravestin sprzedaż suplementu odbywa się bezpośrednio u producenta, który w ten sposób dba o jakość sprzedawanego preparatu. Roślinne ekstrakty wchodzące w ravestin skład to:

  • wyciąg z granatu, który pomaga utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu oraz poprawia przepustowość żył;
  • L-arginina, czyli substancja, która rozszerza naczynia krwionośne, ale też reguluje poziom cholesterolu we krwi i blokuje powstawanie blaszek miażdżycowych;
  • L-lizyna, czyli aminokwas biorący udział w transporcie tłuszczy i wspierający układ sercowo-naczyniowy.

W internecie na temat suplementu ravestin opinie pacjentów są pozytywne tak jak i w przypadku ravestin opinie lekarzy. Produkt ravestin może być przyjmowany już po przekroczeniu właściwego poziomu cholesterolu LDL jak i profilaktycznie, aby zapobiec kłopotom.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*