Depresja – co to jest?

radość z zycia

Depresja to choroba, która objawia się przewlekłymi obniżeniem nastroju. Wśród najczęstszych objawów depresji wymienia się płaczliwość, obniżoną samoocenę, brak poczucia sensu, zaburzenia snu i apetytu, anhedonię (brak zdolności do odczuwania przyjemności) a nawet myśli o śmierci samobójstwie.

Symptomy te zazwyczaj występują stopniowo i nasilają się z czasem. Osoby cierpiące na depresję zaczynają coraz bardziej zaniedbywać swoje codzienne obowiązki, a nawet wstanie z łóżka staje się dla nich wielkim wyzwaniem. Według WHO choroba ta dotyka niemal 5% światowej populacji. Najczęściej pojawia się ona w krajach wysokorozwiniętych, zazwyczaj wśród kobiet.

Ciężko jest jednoznacznie ustalić przyczynę depresji. Może to być długotrwały stres, trudna sytuacja rodzinna, samotność, a nawet uwarunkowania genetyczne. Warto obserwować zmiany w nastroju swoim i osób z otoczenia. Im wcześniej zaczniemy terapie, tym łatwiej będzie nam pokonać tę chorobę, gdyż nieleczona z czasem
się nasila coraz bardziej i może prowadzić nawet do samobójstwa.

Depresja – jak ją leczyć?

W przypadku depresji powinniśmy się przede wszystkim skontaktować z lekarzem specjalistą, który skieruje nas na odpowiednie leczenie. Od pierwszych zauważonych symptomów warto jednak sięgnąć po któryś z preparatów dostępnych na rynku. Doskonałym przykładem jest Depresin. Dzięki naturalnym składnikom zawartym w tym specyfiku możemy przywrócić spokój w swoim organizmie. W skład tabletek wchodzi m.in. niacyna, która wpływa na utrzymanie prawidłowego funkcjonowania metabolizmu energetycznego oraz wspomaga pracę naszego układu nerwowego. Główny składnik preparatu, L-Tryptofa ma wpływ na prawidłowe stężenie serotoniny, hormonu odpowiedzialnego za stabilność nastroju – to bardzo ważne w walce z depresją. Dzięki naturalnym składnikom Depresin pomaga unormować wydzielanie się Dopaminy w naszym organizmie, a tym samym nasz organizm znów może zacząć odczuwać przyjemność. Prawidłowe stężenie tego hormonu gwarantuje również spokojny sen i prawidłowe ciśnienie krwi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*