Hulajnoga elektryczna – ranking – opinie – test

Nagle powodzi kuszące oferty elektrycznych skuterów. Wtedy pojawia się pytanie – co mam wybrać? Większość z nas wie, co to jest skuter – i wielu z nich próbowało. Ale kiedy silnik wchodzi na skuter i staje się elektryczny, pojawiają się pytania. Co to jest dobry skuter i na co zwrócić uwagę, czy kupić? Zdecydowana większość z nas pomyśli natychmiast. I to jest oczywiście temat, chociaż to samo dotyczy tutaj, jak w większości obszarów – istnieje związek między jakością a ceną.

Przedział cenowy na skutery elektryczne. A niektóre modele też mogą tego więcej. GDZIE dużo lepiej jest zwierzę nad tanim, trudno będzie dojść do wniosku. Ale przeszliśmy wiele cech, które należy podkreślić przy wyborze. Silnik. Silnik jest zwykle umieszczony w kole. MUSI mieć limit 20 km / h. Bateria nie ma nic do powiedzenia na temat legalności, ale po prostu chce powiedzieć coś o zakresie. Zasięg jest pojęciem względnym, które zależy od topografii miejsca, w którym jeździsz i na której powierzchni jeździsz. Ponadto jesteś największą zmienną.

Hulajnoga elektryczna

Dla własnej wagi wszystko musi powiedzieć, ile ładujesz silnik, a tym samym akumulator. To, co stwierdza producent i jaki jest rzeczywisty zasięg, może być bardzo różne. Dlatego szacowany zasięg staje się bardziej podobny do „wymyśl liczbę”. Akumulator może być umieszczony integralnie w kolumnie kierownicy, na zewnątrz kierownicy lub pod / wewnątrz stojącej deski.

Umieszczenie baterii będzie oznaczało coś, co sprawia wrażenie kopania roweru, czyli równowagi hulajnoga elektryczna. Koła, rozmiary kół i opon wahają się od pięciu do dziesięciu cali. Opony zasadniczo mają dwie wyraźnie różne właściwości: mogą być kompaktowe lub mogą być napełniane powietrzem. Doświadczenie z jazdy będzie się bardzo różnić od elektryczna hulajnoga z małymi, kompaktowymi kołami dla tego, który ma duże, wypełnione powietrzem koła.

Szczególnie ważne jest używanie roweru na nierównych powierzchniach, takich jak kostka brukowa – wtedy nie będziesz żałował kół powietrzem.

Jednocześnie nie jest przypadkiem, że większość skuterów elektrycznych używanych w rozwiązaniach podrzędnych w miastach (Lime, Voi, Bird itp.) Ma opony kompaktowe. Powodem jest znacznie mniejsza konserwacja, gdy koła są zwarte. Jeśli sam jesteś właścicielem skutery elektryczne, zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę powietrze w oponach. Hamulce. Dobre hamulce są niezbędne w ruchu drogowym i są również zmienną, która odróżnia drogie i tańsze rowery. Ważne jest, aby hulajnoga wyczynowa hamulce działały dobrze, gdy ich potrzebujesz.

Jednocześnie, dla skutecznych hamulców, gwałtowne zatrzymanie może powodować problemy. Niektóre hulajnoga scooter mają zarówno elektroniczne hamulce, jak i hamulce mechaniczne. Ponadto masz silnik, który może również mieć funkcję hamowania. Najbardziej naturalne jest posiadanie hamulca jak na rowerze, ale wiele skuterów jest wyposażonych w dźwignię, która jest skręcana w celu hamowania. To uzależnienie. Poproś o przetestowanie skutera przed zakupem i poczuj hamulce, jeśli działają prawidłowo i zwalniają wystarczająco podczas zjazdu. Niektórzy mogą się przyłączyć, inni nie.

Najważniejszą rzeczą jest przemyślenie tego, do czego zamierzasz używać hulajnoga na akumulator. Jeśli chcesz często jeździć autobusem lub samochodem, dobrze jest go połączyć.

Jeśli często musisz go złożyć, prawdopodobnie również będziesz go nosić. Oto waga jest głównym czynnikiem. Ale ważna jest także ergonomiczna konstrukcja hulajnoga elektryczna opinie, który ułatwia przenoszenie – pamiętaj o tym podczas testowania. Kiedy skutery elektryczne były dostosowane do rowerów w przepisach, chodziło o dwie rzeczy. Przepisy określają wymagania dotyczące wykonania technicznego i zawartości elektrycznych środków dostępu. I tak długo, jak spełniają wymagania przepisów, skuter i inne środki transportu objęte przepisami mogą być używane tam, gdzie można korzystać z roweru. Oto wymagania dotyczące znakowania, światła i refleksów. Sprawdź, czy hulajnoga elektryczna ranking, którą kupujesz, ma to.

Maksymalna prędkość przy pomocy silnika wynosi 20 kilometrów na godzinę, a moc nie powinna przekraczać 250. Kilku dostawców dostarcza ten sam rower z różną prędkością maksymalną, a ustawienie jest dokonywane przed sprzedażą. Dzieje się tak, ponieważ różne kraje mają różne przepisy. Gdzie go kupić

Gdzie kupić hulajnoge elektryczną? Na allegor, olx, w auchan czy decathlon?

Czy powinieneś kupić online lub w sklepie? Wielu nie ma pobliskiego sklepu, który sprzedaje te rowery. Zawsze będzie łatwiej naprawić skuter, który kupiłeś w fizycznym sklepie z warsztatem, niż ten, który kupiłeś online. Jednak do tej pory większość sklepów internetowych sprzedaje hulajnoga allegro. Jak to się nazywa? W Norwegii nazywa się to skuter elektryczny – który może wydawać się długi i długi. Na arenie międzynarodowej nie wylądował na tym, co naprawdę powinien nazywać. Zastosowano zarówno elektryczne hulajnogi, jak i elektryczne motocykle.

Nazwy te będą używane także w przyszłości. Powinieneś to wiedzieć przed zakupem skutera elektrycznego, allegro hulajnogielektryczny jest na wietrze jak nigdy dotąd. Zebraliśmy listę przepisów i regulacji, o których możesz nie wiedzieć – jeśli kupiłeś lub rozważasz zakup jednego! Być może ich zauważyłeś?

Hulajnogi elektryczne przejęły już Oslo i są również dobrze widoczne w panoramach innych dużych miast, takich jak Stavanger i Trondheim. granica wieku?

Chociaż istnieje limit 18 lat na wynajem hulajnoga elektryczna olx w Oslo, nie ma limitu wiekowego na hulajnoga elektryczna allegro prowadzenie. Z tego powodu zarówno dorośli, jak i dzieci mogą bezpłatnie kupić elektryczny skuter i jeździć tego lata. Czy jest to obowiązkowe w kasku? Nie, ale zalecamy używanie kasku podczas używania skuterów i innych małych pojazdów elektrycznych, mówi Kurt Ottesen w dziale użytkowników dróg i pojazdów hulajnoga elektryczna auchan w Norweskiej Administracji Dróg Publicznych. Gdzie prowadzić? Nie, skuter elektryczny nie może być prowadzony w dowolnym miejscu. Rozważane są małe pojazdy elektryczne i przestrzegają zasad dotyczących rowerów.

Oczywiście obowiązują przepisy ruchu drogowego, mówi Ottesen. Podobnie jak hulajnoga elektryczna media expert, istnieją pewne ograniczenia, z którymi trzeba się zmierzyć. Rowery kopiące mogą być używane na jezdni, z wyjątkiem dróg zakazanych dla rowerów. W przeciwnym razie można jeździć po ścieżce rowerowej, ścieżce rowerowej, ścieżce rowerowej i chodniku, kontynuuje.

Chodniki mają zastosowanie tylko wtedy, gdy ruch pieszy jest niewielki, a jazda na rowerze nie jest przeszkodą lub niebezpieczeństwem chodzenia. Należy jednak pamiętać, że hulajnoga elektryczna decathlon nie są dozwolone na terenach zewnętrznych oraz na terenach prywatnych i drogach oznakowanych dla pojazdów silnikowych takich jak hulajnoga elektryczna cena.

Hulajnoga elektryczna xiaomi

Jak szybko można prowadzić samochód? Powinna być ograniczona do 20 km / h i nie można zaprogramować z większą prędkością. Ale trzeba dostosować prędkość do otoczenia, na przykład na chodnikach należy, przechodząc przez pieszych, obniżyć prędkość do prędkości chodzenia, kontynuuje Ottesen.

Czy możesz dostać grzywnę hulajnoga elektryczna xiaomi? Możesz faktycznie dostać grzywny za niektóre wykroczenia, także na skuterach elektrycznych. Za pewne naruszenia można uzyskać karę uproszczoną w wysokości 1200 NOK, na przykład brak światła, jazda z naruszeniem sygnału świetlnego lub z naruszeniem znaków: „zakaz wstępu”, „zabronione dla wszystkich pojazdów”, „zabronione dla rowerzystów”.

„Zabronione dla rowerzystów i pieszych »i jeśli jedziesz autostradą Ponadto można zaryzykować grzywny, aw najgorszym przypadku karę pozbawienia wolności, jeśli jedna z osób, i na przykład, hulajnoga elektryczna xiaomi powoduje wypadek z obrażeniami ciała.

Czy musi być ubezpieczony? Nie ma potrzeby ubezpieczania skutera elektrycznego. Zgodnie z DinSide ubezpieczenie domu obejmuje ubezpieczenie mienia innych osób, przedmiotów lub osób.

Hulajnoga elektryczna goclever

Czy są wymagania dotyczące etykietowania? Podczas jazdy w ciemności należy mieć białe światło z przodu i czerwone światło z tyłu. Z tyłu powinien być także czerwony reflektor. Trzeba też mieć sygnał dźwiękowy, albo platerowanie, albo elektrycznie generowany klakson, Smiles Ottesen. Co z parkowaniem hulajnoga elektryczna goclever? Zabrania się również umieszczania skutera w dowolnym miejscu.

Jest to temat w Oslo, gdzie wypożyczalnia rowerów jest umieszczona wszędzie, mówi Ottesen, i kontynuuje: Rowery można zatrzymać lub zaparkować na ścieżce rowerowej, ścieżce, chodniku, deptaku lub tunelu ulicznym, jeśli nie jest to niepotrzebne lub niewygodne, mówi Ottesen i odnosi się do przepisów ruchu drogowego , Inne zasady?

Jeśli ktoś wyprowadzi się poza obszar drogi, na przykład na obszar prywatny lub pole zewnętrzne, obowiązuje inny zestaw zasad. Następnie skuter elektryczny będzie uważany za pojazd silnikowy i nie będzie automatycznie przestrzegał zasad rowerowych tam, mówi Ottosen. Elektryczne skutery są podmuchami wiatru w ciągu dnia, a jeśli nie zostałeś prawie uderzony przez jednego, możesz już go mieć lub przetestowałeś jeden z wypożyczalni skuterów w miastach norweskich lub europejskich. Ale jeśli rozważasz zakup skutera elektrycznego lub już hulajnoga elektryczna goclever kupiłeś, jest kilka ważnych rzeczy, które powinieneś znać. Jeśli są inne rzeczy, o których ludzie powinni wiedzieć, możesz podzielić się tym w poniższej debacie.

Dinside przetestował dwa skutery sprzedawane w Norwegii: E-twow Booster V przeciwko Ewheels E2S, który kosztuje odpowiednio 11 000 i 5 000 koron.

Jak można przeczytać w teście, różnica w cenie jest większa niż praktyczna charakterystyka cykli kopania. Chociaż istnieje limit wiekowy wypożyczanych rowerów skuterów, nie ma ograniczenia wiekowego dla jazdy na rowerach elektrycznych w Norwegii. Początkowo miał 16 lat, ale granica wieku została usunięta, a następnie tego typu. Dzięki temu każdy, niezależnie od wieku, może kupić lub prowadzić skuter elektryczny. Potrzebujesz kasku? Jeśli chodzi o rower, nie jest to kask, ale zaleca się noszenie kasku. Gdzie możesz prowadzić?

Nie, nie możesz jeździć nigdzie, zawsze. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że hulajnoga elektryczna goclever jest zdefiniowany jako rower. Oznacza to, że musisz przestrzegać zasad ruchu drogowego obowiązujących regularnych rowerzystów.

Inni producenci

Oznacza to, że możesz jeździć na rowerze – to znaczy kopać rowery – na chodnikach i ulicach dla pieszych, gdzie ruch pieszy jest niewielki. Zabierz swój skuter do pociągu, autobusu, tramwaju lub metra? Jeśli zamierzasz używać hulajnoga elektryczna kawasaki do dojazdów do pracy, może to oznaczać, że chcesz zabrać swój skuter na pokład transportu publicznego.

Pamiętaj, aby sprawdzić, co lokalny przewoźnik mówi o zabraniu na pokład swoich rowerów lub hulajnoga elektryczna skymaster i ile może to kosztować. Ruter mówi do Dinside, że w Oslo można zabrać na pokład rowery lub skutery elektryczne, ale podkreśla, że ​​nie wolno używać skutera wewnątrz obszarów Rutera i że jest to regulowane w warunkach podróży. Nie wolno używać deskorolek, wrotek, rowerów itp. W obszarach Rutera obejmuje to skutery elektryczne.

Ponieważ hulajnoga elektryczna razor praktykuje dziś warunki podróży, możliwe jest zabranie na pokład elektrycznych skuterów, ale muszą być one przenoszone tylko na pokład – także w obszarach, które Ruter dysponuje środkami transportu publicznego, na przykład wewnątrz terminalu lub stacji metra, mówi strażnik prasowy Rutera do Dinside.

Gdzie naliczać opłaty? Hulajnoga elektryczna manta elektryczne muszą być ładowane od czasu do czasu. Skutery elektryczne testowane przez Dinside muszą być ładowane bezpośrednio na rower; To nie jest mała bateria, którą można przenosić i ładować. Należy pamiętać, że istnieją baterie litowe i zaleca się ładowanie ich pod nadzorem iw stanie czuwania. Dzieje się tak ze względu na zagrożenie pożarowe – ponieważ dużo mówi się o innym typie podobnego pojazdu – hulajnoga elektryczna frugal hoverboards / board.

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych i dzieci

Pamiętaj też, że skutery są dość ciężkie, ważą zwykle ponad 10 kilogramów, więc rozważ to, jeśli mieszkasz na 10. piętrze bez windy i musisz dźwigać skuter na wszystkie schody, aby ładować. Ma zasięg? Gdzie zamierzasz używać skutera i czy są wystarczająco dobre do twojego użytku? Kiedy hulajnoga elektryczna dla dorosłych testował rowery kopiące, odkryliśmy, że mają zasięg około 2 mil jazdy mieszanej w Oslo.

Pamiętaj, że zakres podany przez producenta jest zwykle obliczany na podstawie jazdy na płaskim terenie i bez wiatru. W norweskich miastach rzadko występują takie warunki. Upewnij się także, że masz wystarczającą moc baterii, gdy wychodzisz, elektryczne kopacze są znacznie cięższe do kopnięcia ręcznie niż tradycyjne kopnięcia. Jak szybko może działać?

Sprzedawane są hulajnoga elektryczna dla dorosłych , które są zgodne z norweskimi przepisami dotyczącymi legalnego użytkowania na drogach publicznych – i są tacy, którzy jeżdżą szybciej niż jest to dozwolone. Jeśli kupisz skuter elektryczny do użytku na norweskich drogach, powinieneś sprawdzić, czy spełniają one norweskie przepisy dotyczące prędkości.

Skuter musi mieć zamek, hulajnoga elektryczna dla dzieci uniemożliwia osiągnięcie większej prędkości niż 20 kilometrów na godzinę przy mocy silnika. Wymagania techniczne i etykietowanie. Wymagania dotyczą wszystkich typów małych pojazdów elektrycznych – jak skutery elektryczne.

Na przykład powinieneś mieć refleks, a jeśli masz ciemność, musisz mieć światła. Powinieneś także mieć sygnał dźwiękowy (jeśli pojazd nie jest zaprojektowany tak, że nie jest fizycznie możliwy do zamontowania). Więcej informacji na temat wymagań technicznych można znaleźć w tym artykule w Dinside – lub w Norweskiej Administracji Dróg Publicznych. Sprawdź również, czy oznakowanie jest w porządku, również w przypadku odchwaszczania nieuczciwych producentów hulajnoga elektryczna dla dzieci.

Rożne rodzaje hulajnóg elektrycznych

Scooter hulajnoga musi być wyraźnie i trwale oznaczony nazwą producenta, oznaczeniem typu i numerem produkcyjnym. Powinien być umieszczony i wykonany tak, aby był wyraźnie widoczny i aby nie mógł być łatwo usunięty lub zmieniony.  Potrzebujesz ubezpieczenia na hulajnoga elektryczna e scooter? Jeśli miałbyś uszkodzić własność innych lub innych osób za pomocą skutera elektrycznego, jesteś objęty wszelkimi roszczeniami hulajnoga na dużych kołach z tytułu odpowiedzialności poprzez ubezpieczenie e hulajnoga od odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczenie domu obejmuje wszystkich członków gospodarstwa domowego i wszystkich dzieci / studentów mieszkających poza domem, którzy jeszcze się nie przeprowadzili. Ale pamiętaj: to hulajnoga elektryczna z siodełkiem ubezpieczenie nie obejmuje żadnych szkód zdrowotnych, które możesz wyrządzić sobie lub skuterowi.

Jeśli nie masz ubezpieczenia z ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej, możesz ryzykować poniesienie odpowiedzialności za milion roszczeń, o których wcześniej informowały hulajnoga duże koła firmy ubezpieczeniowe. Pamiętaj, że możesz dostać „bota”! Musisz przestrzegać przepisów chulajnoga elektryczna ruchu drogowego obowiązujących rowerzystów.

Oznacza to, że możesz również zostać obciążony uproszczoną karą za te same wykroczenia, które mają zastosowanie do zwykłych rowerzystów: wykład jest włączony, aw praktyce istnieją cztery warunki, które mogą skutkować uproszczonymi karami dla rowerzystów: jazda na rowerze w kierunku czerwonych świateł; jazda na rowerze do jazdy w jedną stronę; jazda na rowerze, gdy  hulajnoga elektryczna 1000w jest to zabronione (oznaczone własnymi znakami); i jazda na rowerze wieczorem bez oświetlonej latarni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*