Impotencja – sprawdź czy Ciebie dotyczy, jakie leczenie !

Spis treści

Szacuje się, że problem impotencji dotyczy blisko 3 mln Polaków! Wiek nie ma znaczenia! pojawiają się zazwyczaj w najmniej spodziewanym momencie. Wyobraź sobie, że poznajesz super extra laskę po czym okazuje się, że jesteś impotentem! No sam powiedz, czy może być gorzej? Owszem – mały penis. Niezłe kombo, prawda? Na przyjdzie jeszcze czas, dzisiaj skupimy się na impotencji.  Przeczytaj i sprawdź, czy i Ciebie dotyczy ten problem! Gotowy? Jedziemy z koksem!

Impotent

Gościu, który od dłuższego czasu ma problemy ze wzwodem. Najczęściej jest tuż przed pięćdziesiątką lub zaraz po – aczkolwiek nie jest to reguła. Impotencja dotyczy coraz młodszych mężczyzn. Powód? Bywa prozaiczny – na przykład stres. Przewlekły ma fatalny wpływ na sprawność seksualną. To właśnie w mózgu znajduje się całe centrum dowodzenia – tutaj zaczyna się podniecenie. Zła wiadomość jest taka, że to dopiero początek. Przyczyny impotencji mogą być różne, o czym zresztą zaraz się przekonasz.

Impotencja – przyczyny problemów ze wzwodem

Tak jak wspomniałem, przyczyny problemów w sypialni mogą mieć wielorakie podłoże. Mało tego! Zdarza się również tak, że występują w grupie (25 proc.  przypadków). Zacznę od tych natury psychicznej. Toksyczne relacje z partnerką, lęk przed seksem, traumatyczne doświadczenia z przeszłości, strach przed tym że nie sprostamy oczekiwaniom kobiety lub ewentualną ciążą – to wszystko może doprowadzić do impotencji! Przewlekłe zmęczenie jest równie niebezpieczne – a w dzisiejszych czasach jest codziennością. Każdy z nas gdzieś gna, nakłada na siebie coraz więcej obowiązków – jak się nie zatracić w tym całym pędzie? Warto znaleźć odskocznię – zajęcie, które pozwoli nam wyczilować. Dla jednych będzie to sport, a dla innych samotny wieczór z książką – szukaj, próbuj. Jestem przekonany, że prędzej czy później znajdziesz coś dla siebie. Do impotencji mogą przyczyniać się również niektóre leki: moczopędne, przeciwdepresyjne, sterydy. Czy to wszystko? Niestety – gdzie jeszcze szukać przyczyny?

 • Zaburzenia hormonalne – niedobór testosteronu
 • Choroby – miażdżyca, cukrzyca, stwardnienie rozsiane, nadciśnienie
 • Wiek – wraz z upływem lat obniża się poziom testosteronu, skóra penisa staje się wiotka – trudniej osiągnąć wzwód
 • Niezdrowy styl życia – bezwartościowe jedzenie, używki, mała ilość snu

Impotencja – jak ją rozpoznać?

Prawda jest taka, że chwilowa niedyspozycja może przydarzyć się każdemu. Jak to mówią: mężczyzna zawsze chce, ale nie zawsze może. Przejściowe problemy nie muszą być tożsame z impotencją. Tak jak wspomniałem, mogą być spowodowane nadmiarem obowiązków czy stresem. Należy się nimi zainteresować wówczas, gdy pojawiają się nagminnie – większość stosunków kończy się fiaskiem.

Problemy ze wzwodem – test

Nadal masz wątpliwości? W dalszym ciągu nie wiesz, czy ten problem dotyczy również Ciebie? Wypełnij poniższy test! Mam nadzieję, że dzięki niemu uda Ci się znaleźć odpowiedź.

 1.  W jakim stopniu jesteś pewien, że jesteś w stanie uzyskać i utrzymać wzwód?
  – nie mam powodów do obaw
  – nie ukrywam: czasami mnie to martwi
  – tak pół na pół
  – nie jestem pewien
 2. Czy Twoja erekcja jest wystarczająco silna, aby rozpocząć penetrację?
  – tak
  – mój penis jest wystarczająco twardy przez większość czasu
  – sam nie wiem
  – niestety, nie
 3. Czy w trakcie stosunku jesteś w stanie utrzymać erekcję?
  – tak, zawsze
  – raczej tak, ale raz na czas zdarza się wpadka
  – tracę erekcję w momencie
  – nie jestem w stanie utrzymać erekcji
 4. Czy seks sprawia Ci przyjemność?
  – tak, zawsze
  – tak, ale nie zawsze
  – mniej więcej przez połowę czasu trwania stosunku
  – wcale

Skala problemu

 1. Penis powiększony, ale miękki – ciężkie zaburzenia erekcji
 2. Penis twardy, ale nie na tyle, aby odbyć stosunek – umiarkowane zaburzenia erekcji
 3. Penis twardy, ale nie całkowicie – łagodne zaburzenia erekcji
 4. Penis twardy, pełny wzwód – erekcja idealna

Impotencja kontra codzienność

Impotencja ma fatalny wpływ na poczucie własnej wartości. Pojawia się strach, lęk, poczucie zagrożenia – czy kiedykolwiek w życiu będę w stanie zaspokoić potrzeby partnerki? Jestem beznadziejny, do niczego się nie nadaję – takie myśli zaprzątają głowę faceta cierpiącego na zaburzenia erekcji. Zaskoczony? A nie powinieneś. Odkąd pamiętam sprawność seksualna jest utożsamiana z męskością. Kto jest temu winien? Po części my, sami. Uwielbiamy przechwalać się swoimi osiągami – zawyżać, koloryzować. Wystarczy udać się do pierwszego lepszego baru: ostatniej nocy zaliczyłem “x” panienek – takie deklaracje padają z naszych ust. Gros specjalistów twierdzi, że impotencja nie jest chorobą mężczyzn, a związku – trudno się z tym nie zgodzić. Kobiety są stawiane w bardzo niekomfortowej sytuacji – facet unikający seksu. Chyba zgodzisz się ze mną, że to nie jest normalne. Większość z nad dąży do zbliżenia. Pojawia się napięcie, kłótnie – relacja mocno traci na wartości.  Przyznać się czy nie? – oto jest pytanie. Pamiętaj! Szczerość to podstawa udanego związku! Gwarantuję Ci, że Twoja partnerka węszy zdradę. No chyba, że – a propos: jakie są sposoby leczenia impotencji?

Impotencja – leczenie

Aby wdrożyć skuteczne leczenie należy poznać przyczyny impotencji, które jak wiesz mogą być różne. Dlatego mężczyznom podejrzewającym u siebie zaburzenia erekcji, zaleca się wnikliwą obserwację organizmu. Zwróć uwagę na to, w jakich sytuacjach doświadczasz problemów ze wzwodem –  po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu, a może po ciężkim dniu w pracy? Sprawdź to!
Jeżeli u podłoża choroby leżą czynniki psychologiczne, pomocna może okazać się terapia. W przypadku impotencji organicznej podaje się leki lub zaleca się stosowanie specjalistycznych urządzeń – pompki. Suplementy diety mogą okazać się równie pomocne – wczesne stadium. Ważne! Operacja to ostateczność! Reasumując – do najczęściej stosowanych metod leczenia zalicza się:

 • podawanie środków farmakologicznych – na receptę i bez recepty, z i bez sildenafilu w składzie
 • psychoterapię
 • , ekspandery i inne

Impotencja – jak się przed nią uchronić? 

Podobno przed impotencją nie jesteśmy w stanie uciec. Specjaliści twierdzą, że stanowi naturalną kolej rzeczy – starość i te sprawy. Wraz z upływem lat spada poziom testosteronu we krwi, pojawiają się problemy w łóżku. Bez względu na te informacje, jedno jest pewne: możemy opóźnić moment jej nadejścia. W jaki sposób? Służę radą!

 • Regularna kontrola zdrowia, w tym badanie per recetum
 • Utrzymywanie stałej masy ciała
 • Zdrowe odżywianie
 • Systematyczna aktywność fizyczna
 • Stop rutynie – podgrzewanie atmosfery w związku

[To-TOC]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*