Izotek – opinie, działanie, skład, cena. Recenzja

Izotek (izotretynoina) jest silnie działającym lekiem stosowanym w leczeniu trądziku umiarkowanego do ciężkiego. Jest również używany do trądziku obecnego przez wielu lat, który nie poddał się całkowitemu wyleczeniu przy użyciu antybiotyków w tabletkach i kremach. Izotek jest bardzo skuteczny w przypadku prawie wszystkich rodzajów trądziku.

Produkt ten został odkryty w 1979 roku, kiedy po raz pierwszy został on podany pacjentom z ciężkim trądzikiem, z których większość zareagowała na skuteczne i trwałe oczyszczenie cery z trądziku. To było pierwotnie zalecane dla osób z ciężką odmianą trądziku, który nie leczył się przy pomocy innych zabiegów. Zyskał na popularności w ostatnich latach i jest przepisywany coraz częściej w przypadku nawet mniejszego trądziku.

Trzy do pięciu miesięcy leczenia preparatem Izotek zazwyczaj prowadzi do pozbycia się objawów trądziku.

Izotek – działanie

1. Powoduje znaczne zmniejszenie rozmiarów gruczołów łojowych skóry (35% -58%), a nawet gwałtownie zmniejsza ilość sebum wytwarzanego przez skórę (około 80%).

2. Trądzik – bakterie (P. Acnes) żyją w gruczołach łojowych skóry. Ponieważ sebum jest tak bardzo zredukowane, to zmniejsza się ilość bakterii trądzikowych w skórze.

3. Spowalnia też wytwarzanie komórek skóry wewnątrz porów, które pomagają zabezpieczyć pory przed zatkaniem.

4. Wykazuje właściwości przeciwzapalne.

Izotek działa w celu całkowitego lub częściowego usunięcia trądziku u około 95% osób, które zakończyły cykl, niezależnie od tego, czy mają trądzik zapalny czy niezapalny.

nonacneUWAGA! Nasza redakcja poleca skuteczny produkt na trądzik bez recepty , którego działanie zapewnia doskonałe efekty.

 • skuteczne zwalcza przyczyny trądziku bez względu na jego źródło pochodzenia,
 • eliminuje trądzik oraz oczyszcza skórę,
 • zapobiega nawrotom trądziku,
 • dostępny bez recepty,
 • skuteczny na każdy rodzaj trądziku,
 • nie wywołuje efektów ubocznych,
 • naturalny skład.
 • szybkie efekty, poniżej zdjęcie od Agaty:

Izotek – skład

Lek przeciwtrądzikowy należący do grupy retinoidów.

Składnik czynny: izotretynoina 10 mg.

Składniki dodatkowe: olej sojowy oczyszczony i uwodorniony, wosk żółty. Ponadto kapsułka została wytworzona z żelatyny, tlenków żelaza, glicerolu i dwutlenku tytanu.

Produkt dostępny jest w wersjach:

 • Izotek 10 mg, kapsułki, 10 mg, 30 szt

Kapsułki miękkie:

 • Izotek 10 mg, 60 szt
 • Izotek, 10 mg, 30 szt (import równoległy, Delfarma)
 • Izotek, 10 mg, 60 szt. (import równoległy, Delfarma)
 • Izotek, 20 mg, 100 szt.
 • Izotek, 20 mg, 60 szt.

Kapsułki elastyczne:

 • Izotek, 20 mg, 30 szt (import równoległy, Delfarma)
 • Izotek, 20 mg, 60 szt (import równoległy, Delfarma)

Izotek – stosowanie

Izotek jest silnie działającym lekiem, który musi być przyjmowany pod ścisłym nadzorem lekarza.

Należy popić kapsułkę szklanką wody lub innego płynu. Nie łamać, nie rozgniatać, nie żuć ani ssać kapsułki przed połknięciem. Pomoże to zapobiec podrażnianiu gardła.

W celu uzyskania najlepszych rezultatów należy regularnie przyjmować lek. Biorąc lek w tym samym czasie każdego dnia pomoże to zawsze pamiętać o przyjmowaniu kolejnej dawki. Czasami objawy trądziku mogą ulec pogorszeniu na początku leczenia, ale powinny ustąpić w ciągu 7-10 dni.

Bardzo ważne jest, aby leku nie przyjmowały kobiety ciężarne i karmiące.
Nie należy przyjmować suplementów witaminowych, które zawierają witaminę A podczas przyjmowania leku Izotek.

W przypadku pominięcia dawki produktu, trzeba przyjąć ją najszybciej. Jeśli zbliża się kolejna dawka, należy pomiąć tą zapomnianą dawkę i powróć do regularnego schematu dawkowania. Nie przyjmować 2 dawek jednocześnie.


Sprawdź też nasze porównanie najlepszych maści i tabletek na trądzik bez recepty – zobacz wpis:


Izotek – skutki uboczne

Przed przyjęciem leku należy poinformować lekarza o:

 • Uczuleniu na jakiekolwiek leki
 • Chorobach w obrębie wątroby
 • Wysokim poziomie cholesterolu we krwi
 • Stosowaniu w tym czasie antybiotyków
 • Ciąży, lub planach zajścia w ciążę
 • Karmieniu piersią.

Działania niepożądane, jakie mogą pojawić się podczas stosowania leku to: zapalenie spojówek, suchość i świąd skóry, bóle mięśni i stawów, rumień, obniżenie poziomów w morfologii krwi i podwyższone OB oraz glukoza.

Ponadto mogą wystąpić bóle głowy, podrażnienie błony śluzowej nosa, pojawienie się krwi i białka w moczu. W przypadku wystąpienia skutków ubocznych należy skonsultować się z lekarzem.

Izotek – cena

Izotek 10 mg, 20 mg – wskazany w ciężkich odmianach trądziku.

Cena za 10 mg 30 sztuk – 42,95 złotych

Inna opcja:

Opakowanie 10 mg, kapsułki miękkie, 60 sztuk cena – od 78 do 114.99 zł.

Opakowanie, 20 mg, kapsułki miękkie, 60 sztuk cena – od 90 do 98.99 zł

Opakowanie, kapsułki elastyczne, 20 mg, 30 sztuk – 56.49 zł.

Opakowanie można zakupić w aptekach i jest wydawany na receptę.

Izotek – opinie

Poniżej przedstawiamy opinie na temat leku izotek. Opinie pochodzą z moderowanych forów internetowych. Wypowiedzi użytkowników publikujemy w niezmienionej formie.

Opinia 1

“Z trądzikiem borykam się od wielu lat, wypróbowałam wiele leków w tabletkach, kremach, maściach i płynach. Niestety nie uzyskałam oczekiwanego efektu, gdy usłyszałam o leku Izotek, który leczy nawet oporny trądzik, postanowiłam go wypróbować. Stosuję ten lek od miesiąca ściśle według wskazań i muszę przyznać, że zaczynam zauważać poprawę w wyglądzie mojej skóry. Chociaż gdy zaczęłam tylko stosować, nastąpiło nasilenie objawów i już się bałam, że znowu nici z leczenia. Postanowiłam przeczekać i nie żałuję. Moja cera jest ładniejsza, wyprysków jest o wiele, wiele mniej, czekam na więcej pozytywnych objawów.”Maria z Kluczborka

Opinia 2

“Trądzik to mój wróg, walczę z nim zawzięcie od trzech lat, antybiotyki, kremy i sam nie wiem, co jeszcze. Efekt znikomy, dlatego gdy zobaczyłem u kumpla Izotek i przeczytałem że działa na ciężkie przypadki trądziku, zacząłem łykać te kapsułki. Trwa to już 2 miesiące i wydaje mi się, że pokonałem mojego odwiecznego nieprzyjaciela, trądzik znika gdzie pierz rośnie, jest OK!”Wiktor z Warszawy

Stosowałeś lub stosujesz produkt? Podziel się z nami swoją opinią, dodaj komentarz korzystając z formularza pod artykułem.

Co na trądzik bez recepty?

nonacneW przypadku trądziku umiarkowanego oraz ciężkiego doskonałym produktem bez recepty, bardzo często wybieranym przez konsumentów jest Nonacne.

Nonacne to:

 • działanie przeciwzapalne,
 • działanie antybakteryjne,
 • przeciwdziałanie trądzikowi o średnim oraz wysokim zaawansowaniu,
 • eliminacja wyprysków, zaskórników oraz grudek,
 • likwidacja zaczerwienienia i przebarwień,
 • ogólna poprawa stanu cery,

Kilka faktów na temat trądziku

Nie wyciskaj krost!

Wyciskanie pryszczy nie tylko sprawia, że są one bardziej widoczne i dłużej się goją, ale przyczyniamy się do rozwoju i rozprzestrzeniania się zmian na całą twarz. Takie zachowanie sprzyja także powstawaniem przebarwień i blizn potrądzikowych. Blizny po trądziku są nieestetyczne a ich usuwanie jest możliwe praktycznie tylko w gabinetach zajmujących się chirurgią estetyczną.

Co robić żeby nas nie dopadł?

Jeśli chcemy uniknąć wystąpienia zmian trądzikowych należy dbać o odpowiednie nawilżanie i złuszczanie skóry. Należy odpowiednio dobierać kosmetyki, tak żeby nie powodować zatykania się porów. Do tego bardzo istotna jest również nasza dieta. Produkty bogate w cukry sprzyjają powstawaniu trądziku.

Brud a trądzik

Niektórzy twierdzą, że osoby, które przykładają zbyt małą uwagę do higieny i pozostawiają na twarzy brud oraz zanieczyszczenia są bardziej narażone na trądzik. Jednak według ekspertów częste mycie i używanie nieodpowiednich kosmetyków prowadzi do przesuszania naszej skóry, co przekłada się na większą produkcję sebów i pojawienie się wyprysków.

Antybiotyki na trądzik

Przyzwyczailiśmy się do tego, że antybiotyki stosujemy na różne dolegliwości i jakoś uznajemy je za najskuteczniejszą metodę leczenia. Dermatolodzy chętnie korzystają z antybiotyków, szczególnie na trądzik o dużym nasileniu. Jednak nie w każdym przypadku antybiotyk działa właśnie na ten rodzaj bakterii, który powoduje trądzik. Do tego antybiotyki niszczą także dobre bakterie znajdujące się w naszym organizmie. Pamiętajmy również, że częste ich stosowanie prowadzi do uodpornienia się organizmu na antybiotyki.

Artykuł pochodzi z serwisu .

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*