Jak dobrać okulary?

dobór okularów

Kiedy lekarz okulista zaleci noszenie okularów, zmuszone jesteśmy do wyboru oprawek. Nie w każdych jednak nasza twarz prezentuje się korzystnie, dlatego warto zmierzyć wiele z nich i dokonać najbardziej trafnego wyboru. Ważne jest bowiem, by oprawki naszych okularów pasowały do kształtu twarzy.

Jeśli stoimy przed koniecznością zakupu okularów, warto wybrać się do punktu optycznego rezerwując sobie co najmniej godzinę. Mając szeroki wybór, świadomość, że nigdzie się nie spieszymy oraz dobre doradztwo ze strony kogoś bliskiego można przypuszczać, że zakup będzie trafiony. Skorzystać warto również z fachowego doradztwa, bo przecież nikt nie zna się na doborze oprawek tak, jak pracownicy punktu, do którego się udajemy (a przynajmniej tak powinno być).

Przed zakupem warto pozytywnie się nastawić, bowiem nic nie jest tak pomocne jak pozytywne myślenie. Przymierzanie oprawek może być świetną zabawą i tak powinniśmy traktować wizytę w salonie optycznym.

Istnieją pewne wskazówki, z którymi warto zaznajomić się jeszcze przed wyjściem z domu. Ma to związek z kształtem twarzy.
Właścicielki twarzy kwadratowej ładnie prezentują się w lekko zaokrąglonych oprawkach. Przymierzanie warto zatem rozpocząć od modeli, których brzegi nie są kwadratowe. Dolne zaokrąglenie oprawek odciąga uwagę od silnie uwidocznionej żuchwy.
Dobrze wybrane oprawki dla tego typu kształtu twarzy układają się w ich górnej części na linii brwi, co optycznie wydłuża linię szczęki. Takie oprawki są także doskonałe w przypadku wysokiego czoła, dzięki temu zabiegowi zostaje ono optycznie skrócone.

W przypadku twarzy okrągłej warto zacząć przymierzanie od oprawek kanciastych, z wydłużonymi szkłami. Taki kształt oprawek niweluje krągłości twarzy. Same oprawki nie powinny być bardzo grube. Osoby nie lubiące nudy skusić mogą się na ciekawą kolorystykę, choć pamiętać należy, że kolor czarny lub inny, dość wyrazisty wysmukli twarz.

Twarz trójkątna potrzebuje złagodzenia rysów, dlatego świetnie zaprezentuje się w oprawkach okrągłych lub z zaokrągloną dolną krawędzią. Polecane modele dla twarzy trójkątnej mają delikatną obudowę i prostą linię górną. Należy nosić je niezbyt wysoko.

Osoby o twarzy podłużnej powinny wybierać oprawki, które optycznie skrócą wydłużenie. Z tego też względu polecane są oprawki delikatnie zaokrąglone, stosunkowo nisko osadzone, tak, by linia okularów umiejscowiona była w połowie wysokości twarzy.

Największe pole do popisu mają osoby o twarzy owalnej. Do takiego kształtu pasuje większość oprawek, dlatego przymierzanie może nie mieć końca. Wybrać należy te, w których czujemy się pewnie.

Poza kształtem twarzy należy zwrócić uwagę na jeszcze kilka części twarzy, z którymi oprawki powinny współgrać. Mowa tu między innymi o nosie, czole i oczach, a więc tych punktach, z którymi oprawki znajdują się w bliskim sąsiedztwie.

Właścicielki szerokich nosów powinny wziąć pod uwagę zakup widocznych oprawek z mostkiem znajdującym się w ich środkowej części.
Nos długi zostanie optycznie skrócony jeśli wybierzemy oprawki z nisko osadzonymi noskami w ciemnym kolorze lub podwójnym mostkiem.
Nos krótki zyska jeśli oprawki okularów posiadać będą mostek w jasnym kolorze.
Właścicielki wysokiego czoła mogą je optycznie skrócić wybierając oprawki, których górna część układa się na linii brwi.
Wąska twarz zostanie optycznie poszerzona po założeniu oprawek z widocznymi zawiasami.

Dobrze dobrane okulary powinny:

znajdować się w odpowiedniej odległości od oczu; nie mogą być zbyt blisko, ani zbyt daleko,
posiadają zauszniki o pożądanej długości, umożliwiają przy tym dopasowanie okularów do kształtu głowy, stabilnie je utrzymując,
trzymać się na nosie, nie mogą być ani zbyt ciasne, ani zbyt luźne, co mogłoby utrudniać wykonywanie codziennych czynności,
współgrać z kształtem naszej twarzy,
podobać się przede wszystkim nam.

Zobacz tutaj:

slimica producent I depresin forum I apetistin skład I varicolen skład

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*