Jak kupować zdrową żywność w e-sklepach?

Kupowanie zdrowej żywności może przysporzyć o ból głowy. Wiadomo bowiem, że trudno jest określić, czy mamy do czynienia z ekościemą. Jeszcze większym wyzwaniem jest kupno zdrowej żywności w dobrym sklepie. Jak sobie z tym poradzić?

Wybierz świadomie

Aby kupić zdrową żywność, trzeba przede wszystkim być świadomym, co oznacza ten termin. Bywa on synonimem ekologicznej żywności, jednak niekoniecznie idzie to ze sobą w parze.

Ekologiczna żywność musi spełnić szereg wymogów, aby zyskać taką nazwę. Tego typu produkty są uprawiane naturalnie; nie znajdziesz w nich żadnych ulepszaczy i innych podejrzanych składników. Ponadto każdy eko produkt musi posiadać specjalne oznaczenie.

Jest to oczywiście , jednak warto podkreślić, że nie każdy nieekologiczny produkt jest automatycznie na liście rzeczy zakazanych. Tzw. zdrowa żywność to też m.in.: niestandardowe oleje (np. arachidowy), produkty stworzone z myślą o nietolerancjach (np. bezglutenowe), pasty z orzechów i innych produktów (np. pasta z batatów), wysokiej jakości bakalie, napoje (migdałowe, sojowe itp.), pełnowartościowe słodycze bez dodatku cukru i wiele innych.

Zwróć uwagę na asortyment

Wybierając e-sklep, w którym chcesz kupić zdrową żywność, zwróć szczególną uwagę na asortyment. Powinien być możliwie najbardziej rozbudowany. Oznacza to, że oferta nie może składać się tylko z produktów BIO, ale również ze zdrowych opcji, które wymieniliśmy we wcześniejszym akapicie. Ponadto analogicznie – brak jakiegokolwiek produktu ekologicznego wśród tysięcy rzekomo zdrowych powinien być alarmujący.

Zobacz również, czy produkty są właściwie pogrupowane i szczegółowo opisane.

Sprawdź czas dostawy

W e-sklepach raczej nie sprzedaje się produktów z krótkim terminem ważności, ale krótki czas dostawy wróży produktom po prostu lepiej. Już nawet pomijając to, że nie zamawiamy jedzenia, aby długo na nie czekać, to chodzi też o właściwe przechowywanie żywności.

W transporcie trudno jest zadbać o dobre warunki dla wszystkich produktów. Wystarczy jeden błąd przy pakowaniu albo niekompetencja kuriera, aby zdrowa żywność w jakiś sposób ucierpiała. Dlatego upewnij się, czy dostawa realizowana jest szybko. Nie zaszkodzi też, jeśli zapytasz o sposób zabezpieczenia paczki.

Nie zapomnij o opiniach

Pamiętaj też, że nie każdy sklep z kategorią “zdrowa żywność” jest od razu dobrym sklepem. Przed złożeniem zamówienia sprawdź koniecznie opinie o danym miejscu. Jeśli są dobre, raczej nie musisz się przejmować. Z doświadczenia możemy podpowiedzieć, że najkorzystniejsze okazje zdarzają się w supermarketach online.

The post appeared first on .

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*