Leczenie wrzodów żołądkowych

Wrzody żołądka wywołane mogą zostać przez bakterię Helicobacter pylori, którą zakazić się można jeszcze będąc dzieckiem. Wracając jednak do samej choroby wrzodowej, należy mieć świadomość, że objawami wrzodów żołądka zwykle są zaburzenia czynności przewodu pokarmowego. Pierwszymi objawami mogą być także powikłania spowodowane chorobą wrzodową. Kiedy pojawią się jakiekolwiek niepokojące dolegliwości, należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Jak leczyć wrzody żołądka? Zwykle w takiej sytuacji podaje się pacjentowi dwa antybiotyki oraz tzw. inhibitor pompy protonowej (zwykle omeprazol, lanzoprazol lub pantoprazol), którego zadaniem jest zmniejszenie wydzielania kwasu solnego do minimum. Leczenie może trwać od 7 do 14 dni. Nieleczone wrzody żołądka mogą być bardzo groźne dla zdrowia człowieka. Przede wszystkim pojawić się mogą powikłania takie jak krwawienie z wrzodu lub też perforacja.

Warto wiedzieć również co nieco o stosowaniu kuracji roślinnych, które to wspomagają leczenie właściwe. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie stosować ich razem z lekami, ponieważ takie kuracje mogą utrudniać wchłanianie się przepisanych przez specjalistę medykamentów. Przy wrzodach żołądka stosuje się napar z siemienia lnianego lub też olej cedrowy, który zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe uszczelniające ścianki naczyń krwionośnych oraz nabłonek wyściełający układ pokarmowy.

Celem leczenia jest oczywiście doprowadzenie do zagojenia się wrzodów żołądka, a także wyeliminowanie wszelkich czynników, które spowodować mogą nawrót choroby wrzodowej. Aby kuracja przyniosła szybkie efekty, należy pamiętać również o unikaniu stresu, niestosowaniu używek, niewskazane jest również jedzenie ostrych potraw. Leczenie wrzodów łączy się z wyeliminowaniem z organizmu bakterii, która spowodowała chorobę wrzodową. Mowa oczywiście o Helicobacter pylori. Stosowane obecnie leki mają dużą skuteczność, dlatego też leczenie operacyjne w przypadku wrzodów żołądka jest niezwykle rzadko przeprowadzane. Jest ono jednak koniecznością w chwili, kiedy pojawią się powikłania.

Przeczytaj więcej:

slimica opinie I depresin skład I apetistin allegro I varicolen tabletki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*