Modne nie oznacza zdrowe

zdrowie ponad wszystko

Nasza odzież, kolor, fason zdradza o nas bardzo wiele. Ważne jest jednak to, by była ona dobrana adekwatnie do naszej sylwetki, upodobań i miejsca, do którego się udajemy. Okazuje się, że nie wszystkie modne ubrania są odpowiednie z punktu widzenia zdrowia. Sprawdźmy zatem czy zawartość naszej szafy, choć prawdopodobnie gwarantująca ładny wygląd, nie przyniesie nam szkody.

Od kilku sezonów szalenie modne stały się rurki, które pokochała spora grupa kobiet. Tymczasem noszenie ich wywołuje swędzenie nóg, zwłaszcza w okolicy ud. Dzieje się tak za sprawą ich wąskich nogawek, które utrudniają przepływ krwi w organizmie. W konsekwencji tego dochodzi do częstego drętwienia i swędzenia nóg.
Okazuje się zatem, że zbyt dopasowane nogawki nie są najlepszym rozwiązaniem.
Warte podkreślenia jest także to, że nie każdej kobiecie rurki pasują. I o ile ładnie wyglądają w nich młode i szczupłe kobiety, o tyle te z dość zaokrągloną pupą kategorycznie powinny z nich zrezygnować. Istnieją modele znacznie bardziej im odpowiadające.

Skoro mowa już o spodniach, warto przyjrzeć się temu, co pod nimi, a więc bieliźnie. Nierzadkim widokiem są wystające poza pasek sznurki stringów. Czy ten rodzaj bielizny jest odpowiedni i zdrowy dla ich właścicielki?
Stringi to majtki, w których cienki pasek wrzyna się, dlatego może doprowadzić do otarć oraz nieładnie wyglądających przebarwień. Efektem ich noszenia może być świąd oraz ból będący wynikiem działania grzybów czy bakterii.
Wiele majtek wykonanych jest poza tym ze sztucznego materiału, często poliestru czy nylonu. Tworzywo to nie pozwala skórze oddychać, powietrze nie ma możliwości przepływu, a to jest doskonałą pożywką dla namnażania się grzybów i bakterii prowadzących do grzybicy czy zapalenia pochwy. Pranie bielizny w niskiej temperaturze, jaka jest jej zalecana nie ułatwia pozbycia się wrogów.
W trosce o swoje zdrowie warto dlatego wybierać bieliznę bawełnianą, która umożliwia przepływ powietrza, zmniejszając przy tym rozwój grzybów i bakterii.

Kolejnym błędem, jaki popełniamy dokonując wyboru bielizny jest źle dobrany biustonosz. Jest on istotny zarówno ze względu na kondycję piersi, jak i całego organizmu.
Źle dobrany stanik może deformować piersi, wywołać otarcia, utrudnić przepływ krwi, przyczynić się do pojawienia się dolegliwości bólowych.
W okresie karmienia piersią uciskający stanik może zmniejszyć produkcję mleka przyczyniając się do powstania zapalenia piersi.

Duże znaczenie dla naszego zdrowia ma także dobór odpowiednich butów.
Wiele pań do pracy wybiera obuwie na wysokim obcasie, bowiem chce prezentować się elegancko. Niewątpliwie, kobieca noga wygląda znacznie ładniej w bucie na podwyższonym obcasie, niemniej jednak podczas jego wyboru należy zachować umiar i rozsądek.
Efektem noszenia butów na zbyt wysokiej szpilce są bóle kręgosłupa, pleców, zniekształcenie stopy czy żylaki.
Długie i regularne noszenie butów na wysokim obcasie powoduje, że kostki unoszą się, natomiast włókna mięśniowe łydek przykurczają się, w konsekwencji czego dochodzi do ich skrócenia oraz do usztywnienia i zgrubienia ścięgna Achillesa.
Szpilki zmuszają stopę do zmiany środka ciężkości, przez co cierpi także lędźwiowy odcinek kręgosłupa.
Kolejnym zagrożeniem związanym z noszeniem wysokich obcasów jest zwiększenie ryzyka wystąpienia żylaków. Łydka w bucie na wysokim obcasie jest napięta, a to jest utrudnieniem dla przepływającej krwi. W efekcie częstego wyboru takiego rodzaju obuwia zwiększa się ryzyko pojawienia się żylaków.
Jeśli do tego wybór padnie na obuwie z wąskimi noskami, palce mogą się wykoślawić.

Jedną z alternatyw są balerinki, które upodobało sobie wiele kobiet. Są one wygodne, bowiem ich płaska podeszwa umożliwia szybkie i komfortowe poruszanie się. Niestety, okazuje się, że i ten rodzaj obuwia nie jest najlepszym rozwiązaniem dla naszych stóp. Buty te mają płaską podeszwę, co zwiększa ryzyko wystąpienia urazów stopy, dodatkowo brak jej usztywnienia stanowi dla niej zagrożenie.

W okresie wakacyjnym często wybieramy japonki. W trackie chodzenia palce przykurczają się, aby utrzymać na miejscu niestabilny but, ponadto ciężar ciała przeniesiony zostaje z zewnętrznej części ciała na duży palec, co prowadzi do bólu kostek, mięśni ud, problemów ze ścięgnami.
Niewłaściwie dobrane japonki skłaniają nas do skupienia uwagi na utrzymaniu ich na stopie, co oznacza zły zakup i konieczność pozbycia się takiego modelu.

Z uwagi na poważne konsekwencje, warto zastanowić się czy odzież lub dodatki, które chcemy kupić są odpowiednie dla naszego zdrowia, na którym nie należy oszczędzać.

Źródło:

slimica sklad I depresin producent I apetistin sklep I varicolen ceneo

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*