Nutrigo Lab Mass – odżywka na masę: cena, skład, opinie

Budowa masy mięśniowej to proces, o którym bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że ma charakter długofalowy. Wszakże, nie da się zbudować umięśnionej, atletycznej sylwetki w kilka tygodni. Aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę potrzeba wielu miesięcy (a czasem nawet lat!) ciężkiej pracy.

Niewątpliwie, jednym z elementów, które pozwalają przyśpieszyć proces wzrostu włókien mięśniowych jest stosowanie odpowiednich suplementów diet.

Na rynku środków wspomagających budowę masy mięśniowej dostępnych jest wiele różnych preparatów. Obok kreatyny i aminokwasów, najczęściej zaleca się korzystać z odżywek:

 • białkowych

 • węglowodanowych

 • białkowo-węglowodanowych

Dzisiaj pod lupę pragniemy wziąć propozycję od Nutrigo Lab, a konkretniej: .

Co to jest Nutrigo Lab Mass?

Nutrigo Lab Mass to produkt, który dedykowany jest wszystkim tym, których celem jest budowa masy mięśniowej. Nutrigo Lab Mass na tle innych produktów w tej kategorii wyróżnia fakt, iż jest to odżywka wzbogacona o BCAA, kreatynę oraz l-glutaminę’

Co więcej, produkt wykorzystuje formułę AOL, która zwiększa syntezę hormonu wzrostu.

Wartym odnotowania jest to, że Nutrigo Lab Mass to produkt cieszący się coraz większą popularnością. Bez wątpienia, wpływ na taką sytuację ma fakt, iż produkt ten z miejsca stał się liderem w swojej kategorii. W wielu rankingach suplementów diet na masę Nutrigo Lab Mass zajmuje pierwszą pozycję.

Skład Nutrigo Lab Mass

Wybierając odżywkę na masę, wiele osób zapomina o tym, aby weryfikować skład produktu. Niestety, w wielu przypadkach tzw. „nutrition facts” pozostawia wiele do życzenia.

Niekiedy dochodzi do kuriozalnych sytuacji, w których producenci zapewniają o niewiarygodnych rezultatach, a tak naprawdę oferują zwykły izolat białka. Dlatego też, przestrzegamy – sięgając po jakąkolwiek odżywkę – zawsze warto zerknąć na tył opakowania i przeczytać co zawiera dany suplement.

Nutrigo Lab Mass skład

Musimy przyznać, że w przypadku Nutrigo Lab Mass – skład wygląda naprawdę imponująco. Można wręcz zaryzykować stwierdzeniem, że obecnie jest to najlepsza propozycja dla osób pragnących zwiększyć masę mięśniową.

Pełen skład suplementu diety Nutrigo Lab Mass

maltodekstryna; koncentrat białka serwatkowego [80% protein] (z mleka); mąka owsiana instant; glukoza; Izolat białka serwatkowego – Isolac® [90% protein] (z mleka); monohydrat kreatyny; Hydrolizat białkaserwatkowego – Optipep® [90% protein] (z mleka); kakao o obniżonej zawartości tłuszczu; L-glutamina; olej ze średniołańcuchowymi kwasami tłuszczowymi (MCT) w proszku (zawiera mleko); aromat czekoladowy/waniliowy; alfaketoglutaran L-argininy (AAKG 2:1); chlorowodorek L-ornityny; chlorowodorek L-lizyny; substancja zagęszczająca – guma ksantanowa; substancja zagęszczająca – guma guar; emulgator – lecytyna słonecznikowa; L-walina; L-izoleucyna; aromat mleka (zawiera mleko); substancja słodząca – sukraloza; cytrynian cynku; substancja słodząca – glikozydy stewiolowe; chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6).

Co zatem znajduje się w jednej porcji odżywki białkowo-węglowodanowej Nutrigo Lab Mass?

 • Izolat białka Isolac® [90% protein]

 • Hydrolizat białka serwatkowego Optipep® [90% protein]

 • Koncentrat białka serwatkowego [80% protein]

 • Monohydrat kreatyny

 • L-glutamina

 • Aminokwasy BCAA

 • Witamina B6

 • glukoza

 • mąka owsiana instant

Biorąc powyższe pod uwagę, trudno nie zgodzić się, ze stwierdzeniem, że jest to odżywka kompletna. Za sprawą jednego suplementu diety dostarczamy wszelkie składniki niezbędne przy budowie masy mięśniowej!

Wartości odżywcze w jednej porcji suplementu (4 miarki)

Wartość energetyczna

357 kcal

18% RWS

Tłuszcz

– w tym nasycone

3,69 g

1,39 g

5% RWS

7% RWS

Węglowodany

– w tym cukry

57,54 g

17,69 g

22% RWS

20% RWS

Białko

23,35 g

47% RWS

Sól

0,15 g

3% RWS

Błonnik

1,56 g

6% RWS

Cynk

10,00 mg

100% RWS

Witamina B6

1,40 mg

100% RWS

Jeśli zaś chodzi o składniki aktywne, to wygląda to następująco:

Tricarb Energy Matrix

– maltodekstryna

– mąka owsiana instant

– glukoza

60,16 g

30,66 g

15,00 g

14,50 g

Multi Release Protein Blend

– Koncentrat białka serwatkowego instant [80% protein]

– Izolat białka serwatkowego instant – Isolac® [90% protein]

– Hydrolizat białka serwatkowego – Optipep®

27,50 g

21,00 g

4,50 g

2,00 g

Instant Energy Boost

– Monohydrat kreatyny
– 88% kreatyny

– Olej MCT w proszku

4000,00 mg

3000,00 mg

2640,00 mg

1000,00 mg

Free Amino Pulse

– L-glutamina

– L-leucyna

– L-walina

– L-izoleucyna

2000,00 mg

1000,00 mg

500,00 mg

250,00 mg

250,00 mg

Amino Growth Blend

– Alfaketoglutaran L-argininy (AAKG 2:1)

– Chlorowodorek L-ornityny

– Chlorowodorek L-lizyny

2250,00 mg

750,00 mg

750,00 mg

750,00 mg

Opinie na temat Nutrigo Lab Mass

O tym, czy dana odżywka jest popularna, w głównej mierze decydują konsumenci. Środowisko amatorów kulturystyki bardzo sprawnie wymienia się opiniami na temat poszczególnych preparatów – na forach, serwisach tematycznych i portalach społecznościowych.

Opinie o Nutrigo Lab Mass

Nie będzie żadnym zaskoczeniem, gdy napiszemy, że to produkt cieszący się naprawdę świetnymi ocenami. Prócz wysokiej efektywności, Nutrigo Lab Mass komplementowany jest za:

 • walory smakowe

 • świetną rozpuszczalność

Aby lepiej zobrazować Mass od Nutrigo Lab postanowiliśmy przytoczyć kilka najciekawszych recenzji produktu:

Aby było jasne – na wstępie zaznaczę, że jestem tylko i wyłącznie amatorem, nie mniej – mam już trochę doświadczenia. Obecnie ważę 98 kilogramów, do czego – w sporej mierze przyczynił się Nutrigo Lab Mass.

 

Mimo, że wcześniej korzystałem z wielu innych suplementów, często znacznie droższych, to nigdy efekty nie były tak dobre. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy (czas suplementacji Mass’em) przytyłem 11 kilogramów. Przy tym, zdaje się, że jest to naprawdę czysta masa mięśniowa (brak efektu „zalania tłuszczem”). Oczywiście, „trzymałem miskę”. Dieta była równie istotna, ale bez Nutrigo nie byłoby takiego efektu.”

 

Pozwolę sobie powiedzieć, że w chwili obecnej nie ma równie skutecznego środka na masę (oczywiście poza środkami niedozwolonymi) co Nutrigo Lab Mass. W mojej ocenie, produkt ma wszystko czego potrzebujemy, aby nabierać masy.

Rzecz jasna, bez ciężkiego, wymagającego treningu i odpowiednio zbilansowanej diety – trudno o jakiekolwiek rezultaty. Ale jeśli już mamy wspomagać się suplementami i liczyć na lepsze efekty, to polecam właśnie ten produkt.”

 

Jestem w 100% naturalny. Nigdy nie brałem żadnych sterydów. Nigdy.

Mam dietę rozpisaną przez dietetyka (nadwyżka kaloryczna w okolicach 7-10% względem zapotrzebowania), do tego trenuje 4 razy w tygodniu (regularnie, bez większych przerw). Co jeszcze? Suplementacja. Z tym że, korzystam z produktów tylko z górnej półki. Wolę zapłacić dobrze, ale dostać coś, co faktycznie działa.

Jeśli chodzi o moje wybory, to preferuję produkty od Nutrigo Lab. Korzystałem już z Massa, który według mnie na cyklu masowym jest po prostu najlepszym wyborem. Teraz, gdy docinam korzystam z Burnera i też jestem zadowolony. Czytajcie skład, a będziecie wybierali mądrze!”

Jak stosować Nutrigo Lab Mass?

Jak każdą inną odżywkę, dawkowanie Nutrigo Lab Mass sugerujemy ustalać indywidualnie, w oparciu o generowane zapotrzebowanie. Nie mniej, warto wspomnieć o zaleceniach producenta:

 • 1 lub 2 razy dziennie 4 miarki suplementu wsypać do 200 ml wody lub mleka

Jednocześnie przypominamy, że odżywki należy wliczać w bilans dietetyczny.

Kto może stosować Nutrigo Lab Mass?

Wbrew pozorom, Nutrigo Lab Mass to nie tylko produkt dla kulturystów. To także rozwiązanie dla wszystkich sportowców pragnących:

 • zwiększyć masę

 • poprawić siłę

 • zwiększyć wydolność

Produkt ten może również stanowić uzupełnienie diety wszystkich tych, którzy borykają się z niedowagą. Preparat może być stosowany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Jaki smak Nutrigo Lab Mass wybrać?

Dla wielu osób sięgających po odżywki pod postacią shake’ów, ważnym czynnikiem jest smak. Nutrigo Lab oferuje do wyboru:

 • smak waniliowy

 • smak czekoladowy

Obydwie propozycje są smaczne i spełniają oczekiwania większości konsumentów. Odżywkę z powodzeniem można stosować jako dodatek do różnych dietetycznych dań – koktajlów, lodów, omletów itp.

Niezwykle istotne jest również to, że produkt świetnie rozpuszcza się zarówno w wodzie, jak i mleku. Wystarczy najprostszy shaker, aby osiągnąć koktajl pozbawiony grudek.

Ile kosztuje Nutrigo Lab Mass?

Początkowo cena Nutrigo Lab Mass może wydawać się dosyć wysoka. Wszakże, za 30 porcji produktu (zalecanych przez producenta) zapłacić musimy 369,00 złotych. Nie mniej, w jednym suplemencie znajdujemy wszystko to, co niezbędne:

 • proteiny (białko)

 • węglowodany

 • aminokwasy BCAA

 • kreatynę

Mało tego! Dla wszystkich tych, którzy zdecydują się na zakup dwóch opakowań Nutrigo Lab Mass, producent oferuje trzecie opakowanie gratis. Tę promocję świetnie obrazuje tabela:

 

Cena całkowita

Zapas na 30 dni

Dzienny koszt kuracji

Zakup 1 opakowania

369,00 zł

369,00 zł

12,30 zł

Zakup 2 opakowań (trzecie gratis!)

738,00 zł

246,00 zł

8,20 zł

Zarówno koszt w postaci 12,30 zł, jak i 8,20 zł dziennie to niewiele, biorąc pod uwagę jakie wartości odżywcze dostarcza Nutrigo Lab Mass. Mocno wątpliwe jest to, aby w tej cenie dostarczyć taką porcję białka, węglowodanów, aminokwasów i kreatyny.

W związku, z tym – cenę odżywki Mass od Nutrigo Lab trzeba postrzegać jako atrakcyjną.

Gdzie kupić Nutrigo Lab Mass?

W chwili obecnej, producent Nutrigo Lab Mass oferuje tylko i wyłącznie sprzedaż produktów za pośrednictwem swojej strony internetowej, tj. nutrigolab.pl.

W tym miejscu, otrzymujemy gwarancję:

 • szybkiej wysyłki (odżywki docierają zwykle w ciągu 24 godzin od zamówienia)

 • oryginalności produktu

Czy warto sięgnąć po Nutrigo Lab Mass?

Co do tego, że Nutrigo Lab Mass to odżywka skuteczna, nie ma żadnych wątpliwości. Potwierdzają to nie tylko liczne opinie, ale także – wyjątkowy skład produktu. Owszem, za produkt trzeba trochę zapłacić (na rynku dostępne są tańsze propozycje), nie mniej – z całą pewnością Nutrigo Lab Mass jest warty swojej ceny.

Budowa masy mięśniowej

Oczywiście, sięgając nawet po tak silnie działające preparaty, musimy pamiętać o tym, iż podstawą budowania masy mięśniowej w każdym przypadku jest odpowiednio zbilansowana dieta i trening.

Artykuł pochodzi z serwisu .

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*