Oczyszczanie organizmu z toksyn

oczyszczanie

W naszym organizmie odkładają się toksyny, które powinny być z niego usuwane. Zalegające przyczyniają się do wystąpienia wielu schorzeń, wobec czego warto dowiedzieć się, jak wspomóc ich pozbycie się.

Toksyny docierają do naszego organizmu z pożywieniem i powietrzem. Produkty spożywcze, które spożywamy zawierają sporą ilość konserwantów, sztucznych barwników, substancji zapachowych, które niekorzystnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie. Prowadzą one do osłabienia, spadku aktywności fizycznej i psychicznej, bólu głowy, spowolnienia procesów trawiennych.

Jedną z propozycji na oczyszczenie organizmu z toksyn jest dieta oczyszczająca. Istnieje wiele jej rodzajów, jedna polega na spożywaniu jednego rodzaju dań przez określony czas, inna na spożywaniu dań lekkostrawnych, jeszcze inna na piciu soków.
Specjaliści do spraw żywienia polecają dietę oczyszczającą trwającą przez 10-14 dni i opierającą się na zdrowych produktach, podczas której zrezygnować należy z dań ciężkich, fast foodów, papierosów i alkoholu.
Efektem zastosowania diety oczyszczającej jest uzyskanie efektu lekkości, eliminacja substancji toksycznych, poprawa stanu skóry.
Wydalaniu z organizmu toksyn towarzyszyć mogą efekty uboczne w postaci pojawienia się na języku nalotu czy silniejszego zapachu potu. Zjawisko to zależne jest od ilości zalegających w naszym organizmie toksyn.

Usunięcie toksyn z organizmu jest możliwe przy przeprowadzeniu głodówki, która pomaga również odmłodzić organizm oraz pozbyć się zbędnych kilogramów. Jej przeprowadzenie powinno być jednak poprzedzone rozmową z lekarzem, z którym wspólnie określony zostanie plan działania.
Kiedy organizm nie otrzymuje porcji pożywienia, zaczyna spalać zgromadzoną tkankę tłuszczową wydalając jednocześnie to, co niedobre. W ten sposób z organizmu zostają usunięte chore komórki.
Głodówki w wersji krótkiej trwają 36 godzin, przy czym polecane są te trwające 3-5 dni. Jeśli jednak w naszym organizmie nagromadzona jest spora ilość substancji toksycznych pokusić warto się o głodówkę znacznie dłuższą, bo trwającą minimum 10 dni.

Ze swoich właściwości oczyszczających znane są także zioła, dlatego warto wykorzystać niektóre z nich w procesie oczyszczania organizmu.
Toksyny mogą zostać usunięte wraz z moczem a działanie moczopędne wykazuje między innymi fiołek trójbarwny, biała brzoza czy łopian większy. W walce z żółcią doskonale radzi sobie dziurawiec zwyczajny, mniszek lekarski oraz kocanka piaskowa, karczoch z kolei poprawia metabolizm i regeneruje komórki, suszone owoce jabłek, śliwek i winogron usprawniają pracę układu pokarmowego zaś morszczyn poprawia funkcjonowanie całego organizmu.

Toksyny z organizmu zostają wyeliminowane na skutek działania zielonej herbaty, która eliminuje wolne rodniki tlenowe, szkodliwe czynniki środowiska, wspomaga procesy regulacji i samoczyszczenia, zmniejsza ryzyko wystąpienia wrzodów i chorób nowotworowych.
W składzie zielonej herbaty znajduje się wiele cennych składników, w tym witamina A, B, B2, C, E, K oraz przeciwutleniacze. Japońscy uczeni uważają, że zielona herbata przedłuża życie pod warunkiem, że jest ona dobrze przygotowana.

Chcąc oczyścić organizm z zalegających toksyn skorzystać można także z uroków sauny, która dodatkowo korzystnie wpływa na zdrowie, bowiem podnosi odporność organizmu, przyspiesza przemianę materii, wspomaga metabolizm.
Systematyczne korzystanie z sauny wzmacnia system obronny organizmu, zmniejszając ryzyko wystąpienia infekcji.
Półgodzinna wizyta w saunie jest w stanie wycisnąć z nas kilka litrów potu a wraz z nim wiele substancji toksycznych rozpuszczalnych w wodzie.
Z uroków sauny nie może jednak korzystać każdy. Nie zaleca się odwiedzania jej chorym na nadciśnienie tętnicze, serce, układ krążenia a także kobietom w ciąży.

Pozbawiony toksyn organizm funkcjonuje sprawniej, wobec czego warto postarać się o systematyczne ich usuwanie. Skuteczną metodą na to est wypijanie każdego dnia co najmniej 1,5 litrowej butelki ulubionej wody mineralnej. To najprostszy sposób na osiągnięcie sukcesu.

Więcej przeczytasz tutaj:

slimica opinie I depresin opinia I apetistin co to jest I moctivin sklep

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*