Profilaktyka wrzodów żołądka

warzywa smaczne i zdrowe

Bakterią Helicobacter pylori, czyli chorobą brudnych rąk zakażonych jest nieco ponad 80% Polaków, znaczna większość żyje jednak nie wiedząc o tym. Helicobacter pylori może jednak doprowadzić do choroby wrzodowej, ale niekoniecznie musi się tak stać. Należy jednak wiedzieć jak zapobiegać wrzodom żołądka.

Warto prowadzić odpowiednią profilaktykę, gdyż nie jest ona skomplikowana, a można ustrzec się choroby jaką są właśnie wrzody żołądka. Przede wszystkim należy zachować podstawowe zasady związane z higieną. Ponadto należy powinno się unikać spożywania pokarmów niewiadomego pochodzenia, a także jedzenia brudnymi rękami. Koniecznie przed każdym posiłkiem trzeba umyć ręce, aby pozbyć się z nich bakterii, które oczywiście nie są widoczne gołym okiem.

Dobrym sposobem na uniknięcie choroby wrzodowej jest przestrzegania zasad zdrowego odżywiania, a także unikanie dań ostrych i ciężkostrawnych. Takie postępowanie na pewno będzie miało korzystny wpływ na organizm człowieka, jednakże nie gwarantuje uniknięcia wrzodów żołądka. Kolejny ważny punkt w profilaktyce wrzodów to unikanie używek – alkoholu, papierosów, a także picia mocnych herbat oraz kaw. Sytuacje stresowe również nasilić mogą chorobę wrzodową, dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie unikanie ich, oczywiście w miarę możliwość, gdyż wiadomo, że pewnych sytuacji nie można całkowicie wyeliminować. Także przepracowanie i mała ilość snu mogą sprzyjać pojawieniu się wrzodów żołądka, a także jej nawrotom. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że stan psychiczny człowiek ma dość duży wpływ na czynności przewodu pokarmowego.

Wszelkie objawy związane z układem pokarmowym należy natychmiast skonsultować z lekarzem, nie lekceważmy zatem nadkwasoty, zgagi, wzdęć, nudności czy wymiotów. Dolegliwości te mogą być objawem rozwijającej się choroby wrzodowej.

Profilaktyka wrzodów żołądka powinna być ważna zwłaszcza dla osób, u których w rodzinie pojawiły się takie przypadki, ponieważ choroba wrzodowa jest schorzeniem dziedzicznym. Należy również mieć świadomość, że choroba wrzodowa stanowić może podłoże dla rozwoju nowotworów żołądka.

Przeczytaj więcej:

slimica opinia I depresin skład I apetistin allegro I varicolen allegro

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*