Zegarki marki Vostok Europe – co ma do zaoferowania marka?

Czy młoda manufaktura musi zostać skreślona z powodu krótkiego stażu w produkcji zegarków? Absolutnie nie! Vostok Europe to marka, która łączy w sobie nieszablonowe wzornictwo, solidne wykonanie i wysoki prestiż. Sprawdź, co oferuje producent czasomierzy. Marka Vostok Europe powstała w 2003 roku. Jest ona owocem połączenia dwóch firm Chystopol Watch Factory Vostok oraz Vilnius Koliz. Fabryka w Czystopolu produkowała zegarki sygnowane logiem Vostok. Właściciele Koliz w chwili podpisywania umowy mieli już pewne doświadczenie w produkcji zegarków, które wynikało ze współpracy firmą Poljot. Chęć produkcji zegarków pod szyldem Vostok Europe była pochodną likwidacji fabryki w Moskwie. Pierwsza kolekcja 5 linii wzorniczych z logiem Vostok Europe na tarczy została zaprezentowana na targach w Bazylei w roku 2004. Marka rozpoczęła ekspansję zagraniczną w 2004 roku, a pierwsze czasomierze trafiły do Polski, Niemiec czy Grecji. Obecnie marka Vostok Europe uzyskała tak wysoki prestiż, że sprzedaje rocznie ponad 20 tys. modeli zegarków, a sprzedaż nadal rośnie.

Marka Vostok Europe – światowe salony

obecne są w najbardziej prestiżowych wydarzeniach w swojej dziedzinie. Modele poszczególnych kolekcji były testowane w rajdzie Dakar. Litewski zawodnik Gintautas Igaris przez ponad dwa tygodnie miał zegarek na ręce podczas wyścigu. Trasa rajdu obejmowała trudnodostępne odcinki oraz z założenia te nie do przebycia. Zegarek na dłoni kierowcy wzorcowo zdał próbę pustynnego i piaszczystego wyścigu. Poszczególne kolekcje są również dedykowane militariom. Wybrane kolekcje dedykowane są pilotom myśliwców F-16 oraz marynarzom pływających w łodziach podwodnych. Zarówno latanie, jak i pływanie podwodne to ekstremalne warunki, w których sprawdzają się czasomierze Vostok Europe.

Zegarki klasyczne

Marka Vostok Europe ma w swojej ofercie modele klasyczne, które bardzo dobrze prezentują się pod wizytowy ubiór – garnitur. Jednym z nich jest VOSTOK EUROPE YN84-565E551. Cechą charakterystyczną zegarka jest „open heart”, czyli otwarte serce. Omawiany czasomierz ma ukazany na tarczy balans mechanizmu automatycznego. Użytkownik spoglądający na zegarek widzi, jak pracuje część mechanizmu. Poza automatycznym napędem zegarek oferuje wysoką jakość wykonania. Koperta zegarka wykonana jest wysokiej klasy stali szlachetnej 316L. Koperta nie będzie korodowała i odkształcała się. Dodatkowym atutem modelu jest skórzany pasek, nadający mu ekskluzywnego brzmienia.

Styl mieszany – casual

Zegarki Vostok Europe występują również w stylu mieszanym. Design zwany inaczej casual to połączenie sportowego ducha i eleganckiego wyglądu. Czasomierze łączą w sobie te dwie cechy i sprawia, że można je nosić pod marynarkę, dżinsy czy spodenki sportowe. Uniwersalizm stylu sprawia, że jeden czasomierz odpowiada wielu funkcjom. Przedstawicielem tego stylu jest VOSTOK EUROPE VK64-592A560. Czasomierz wykonany jest ze stali szlachetnej, a całości dopełnia wysokiej jakości pasek skórzany. Klasycznego uroku nadaje zegarkowi stonowana kolorystyka. Czerń i srebrzysta stal wpisują się idealnie niemal pod każdy styl ubioru. Sercem zegarka jest klasyczny mechanizm na baterię. Na chronografie, który uzupełnia klasyczne brzmienie i nadaje sportowego charakteru na tarczy, jest multidata. Jest to rozbudowany datownik z systemem 24 h i dniami miesiąca.

Sportowa dusza rodem z rajdów

Znaczna część kolekcji marki Vostok Europe dedykowana jest ekstremalnym warunkom, co sprawia, że można w nich uprawiać czynnie sport. Poszczególne modele posiadają klasę szczelności uprawniającą do pływania, a nawet nurkowania. Świetnym przykładem jest model . Czasomierz posiada klasę szczelności 300M, dlatego swobodnie można w nim zanurkować na znaczną głębokość. Silikonowy pasek jest odporny na wilgoć i załamania, dlatego nie wymaga suszenia. Całość uzupełniona jest o wspominaną stal 316L i wysokiej klasy mechanizm kwarcowy – na baterię. Czasomierz posiada: wieczny kalendarz, alarm, stoper, GTLS – wskazówki świecące w ciemności.

Zegarki Vostok Europe to kwintesencja stylu i wysokiej jakości. W poszczególnych kolekcjach można znaleźć zegarek odpowiedni do swoich potrzeb. Marka oferuje czasomierze eleganckie, w stylu mieszanym czy sportowym. Wybierając odpowiedni czasomierz dla siebie, zapewne warto zwrócić uwagę na markę Vostok Europe.

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*